Sophie je Beckett mlada nezakonita kći grofa od Penwooda. Nakon što njezina majka umre, živi pod očevim krovom kao njegova štićenica. No, grof iznenada umire te je Sophie prepuštena na (ne)milost njegovoj drugoj ženi i njezinim dvjema kćerima koje nisu prihvatile njezinu poziciju u kući. No, društvo joj prave ljudi iz redova služinčadi te joj oni omoguće odlazak na jedan krabuljni ples. No, ima vremena do ponoći. A tamo sreće, ni manje ni više nego šarmantnog neženju Benedicta Bridgertona…

Treći nastavak Bridgertona donosi nam zanimljivu priču drugog brata iz dinastije Bridgerton (ako niste od ranije upoznati – Bridgertona je 8 i početna slova njihovih imena poredana su abecednim redoslijedom – Anthony, Benedict, Colin, Daphne. Eloise, Francesca. Gregory i Hyacinth). Priča koju nam Julia Quinn servira u trećem nastavku serijala poput bajke je čiji su glavni junaci odrasli ljudi.. U njoj je protagonistica Sophie mlada djevojka koja nakon smrti oca radi kao služavka, no njezin je britki jezik i profinjeni izračaj izdvajaju od druge služinčadi zbog čega u Benedictu pobudi činjenicu da ona možda i nije ona kojom se predstavlja.. S druge strane, Benedict je njezin princ na bijelom konju koji je često izvlači iz nepredviđenih situacija. Iako mi se osobno Benedict “zamjerio” u nekoliko navrata nakon čitanja, bio mi je puno draži od Anthonyja i Daphne čije sam priče već čitala i Colinove koju čitam trenutno.. A tko god je čitao ovaj serijal složit će se da Bridgertone ne možemo nevoljeti. Stoga, možete i naslutiti koliko me njihova priča osvojila.
Sam je roman strukturiran kao i prethodnici, a svako poglavlje započinje aktualnim događanjima iz svijeta visokog društva sažetog u kolumne Lady Whistledown.. A upravo će njezini tračevi u ovome romanu potaknuti neke Benedictove sumnje, što radnju čini još zanimljivijom. Sama je radnja nešto složenija nego u ranijim romanima, a mnoštvo je obrata i zanimljivih preokreta. Sam stil pisanja Julie Quinn meni baš, ali baš odogovara i užitak mi je čitati zgode i nezgode likova svijeta koji je majstorski stvorila. Svi detalji koji se provlače iz romana, u roman, sam pojam Lady Whistledown i iščekivanje da saznamo tko se krije iza njenog lika.. Sve to Quinn izdvaja iz prekomjerno tiskanih povijesnih ljubavnih romana u zadnje vrijeme.
Likovi su standardno stereotipni, kako sam dala i naslutiti.. Voljela bih da se u jednom od sljedećih nastavaka ipak još netko iz loze Bridgerton oženi drugim pripadnikom visokog društva kako bi malo razbila monotoniju likova. No vi koji ste serijal već pročitali, nemojte mi otkriti tu tajnu.. Za to služi Lady Whistledown!
Od mene imate velike preporuke!